چسب پودری چیست؟

چسب پودری چیست؟

چسب پودری متشکل از چه موادی است؟


چسب پودری بر پایه سیمان و مواد پرکننده معدنی بوده که با اضافه نموندن پلیمر های معدنی خاصیت آن بهبود میابد. این چسب را میتوان بر روی انواع سطوح کف ( موزائیک ، سیمان ، آجر ، گچ ، کاشی و سرامیک ) استفاده نمود.

این چسب با توجه به مواد شیمیایی آلی و پودرهای معدنی تشکیل دهنده آن پس از گیرش کامل ، کاملاً مستحکم شده . سطحی یکنواخت را به وجود می آورد. استفاده از این چسب بسیار ساده و آسان میباشد. مقاومت آن در برابر رطوبت ( در صورت استفاده از چسب بتن ) بسیار زیاد میباشد. مقاومت آن در برابر سرما و گرما و تنش بسیار زیاد میباشد. 

* نکته بسیار مهم : پس از ساخت چسب به مدت نیم ساعت ( زمان گیرش اولیه ) که با توجه به کارخانه تولید کننده ، دمای هوا و صاف بودن سطح زیر کار متغیر میباشد نباید استفاده گردد. زمان گیرش اولیه دقیقا همان زمانی است که چسب حدودا نیم ساعت پس از ساخت خود را میگیرد. ( مانند خمیر نانوایی )

قبل از این زمان با توجه به تغییر حجم چسب توصیه اکید میگردد که از چسب استفاده نگردد. پس از این زمان ( گیرش اولیه ) استفاده از چسب بلامانع میباشد. 
متاسفانه اکثر استادکار ها به زمان گیرش اولیه دقت کافی ندارند. بلافاصله پس از ساخت از چسب استفاده میمایند. با توجه به تغییر حجم چسب پودری قبل از گیرش اولیه باعث کاهش استقامت و به اصطلاح تبله کردن کار میگردد.
اضافه کردن هر گونه مواد افزودنی به غیر از آب مجاز نمیباشد. اما در مورد سطوح ناصاف و جاهای ناهموار که ضخامت آن بیش از دو سانتی متر میباشد اضافه کردن سیمان ( یک پیمانه ) ، پودر سنگ ( دو پیمانه ) و چسب ( دو پیمانه ) با رعایت زمان گیرش اولیه بلامانع میباشد.
این منظور فقط از جهت صرفه اقتصادی مورد استفاده قرار میگیرد. در غیر این صورت نیازی به اضافه کردن سیمان و پودر سنگ به آن نمیباشد.

 

نحوه استفاده از چسب پودری

برای استفاده از چسب پودری بهتر است که پودر را به صورت پاششی بر روی آب مورد نیاز ( ۳۰ درصد حجم چسب پودری ) اضافه نمایید. از اضافه کردن آب بر روی پودر خودداری به عمل آید. حتما پس از ساخت ملات چسب پودری به زمان گیرش اولیه ( گرفتن ملات چسب پودری ) که با توجه به کارخانه سازنده و دمای محیط و غلظت چسب متغیر میباشد. حدوداً نیم ساعت پس از ساخت آن محاسبه میگردد دقت کافی به عمل آید. 
بهتر است که زیر کار و سرامیک مورد نظر تمیز و عاری از هر گونه چربی و رطوبت باشد. 

پس از ساخت ملات چسب پودری و سپری شدن زمان گیرش اولیه چسب مورد نظر را بر روی محیط قرار داده و با استفاده از شانه ( کاردک داندانه دار ) بر روی سطح به صورت یکنواخت و با ضخامت میانگین یک سانتی متر توزیع گردد. متراژ مورد قبول چسب آماده کار حدودا یک متر و زمان آن حدود ۲۰ دقیقه میباشد. توزیع چسب بیش از این زمان و متراژ مجاز نمیباشد.
استفاده از چسب بتن در ساخت ملات چسب پودری بلامانع میباشد. باعث افزایش استحکام و مقاومت چسب پس از سفت شدن میگردد. که توصیه میگردد چسب بتن را به آب خالص قبل از ساخت ملات اضافه نموده و آن را خوب مخلوط کرده. سپس پودر چسب را به آن اضافه نمود.
اضافه کردن مواد آب بندی که بر پایه های رزین میباشد به ملات چسب بلامانع میباشد. جهت جلوگیری از عبور رطوبت از این منظور استفاده میگردد.
زمان سفت شدن محل اجرا شده به صورت موقت ۲۴ ساعت و به صورت نهایی پس از ۷۲ ساعت میباشد. توصیه میگردد عملیات بندکشی پس از نصب بین ۲۴ الی ۷۲ ساعت صورت گیرد.
هنگام استفاده از چسب بتن و مواد آب بندی این زمان بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت توصیه میشود.

نگهداری و انبار چسب پودری

بسته بندی این محصولات در کیسه های ۱۰ – ۲۰ – ۳۰ کیلویی میباشد. جهت نگهداری این محصولات هرگز بیش از تعداد ده عدد را به صورت سطونی روی هم قرار ندهید. حداقل ۱۰ سانتی متر فاصله بین ستون ها جهت عبور هوا در نظر گرفته. هرگز بر روی زمین قرار ندهید. توصیه میگردد که در هنگام انبار استفاده از پالت های چوبی و نایلون مورد استفاده قرار گیرد.

خرید چسب پودری

این مجموعه ( چسب کار ) افتخار دارد با بیش از ۳۰ سال سابقه در زمینه پخش چسب های ساختمانی و صنعتی عملکرد روشن و درخشانی را ارائه نموده. با هدف و شعار رضایت مشتری به طور جدی فعالیت خود را تاکنون ادامه داده است. مجموعه چسب کار به عنوان بزرگترین مرجع صنعت چسب ساختمانی ایران با حذف واسطه ها و دلال ها کمترین قیمت ممکن را برای شما مشتریان عزیز فراهم میکند.

چسب های پودری که از مجموعه چسب کار خریداری میشوند دارای کیفیت بسیار عالی و علامت استاندارد ایران میباشند. همه محصولات دارای پنج سال گارانتی پس از نصب هستند.
جهت خرید انواع چسب ساختمانی و افزودنی های بتن به صورت تکی و عمده با مجموعه چسب کار تماس حاصل نمایید. مشاوران ما به صورت ۲۴ ساعته در روز های هفته آماده پاسخگویی و خدمترسانی به شما مشتریان عزیز میباشد.

مجموعه چسب کار مفتخر است با بیش از نیم قرن سابقه در تهیه و توزیع چسب های ساختمانی ، صنعتی و خانگی کارنامه درخشانی را از خودبه جا گذاشته است. با شعار رضایت مشتری به طور جد به فعالیت خود ادامه میدهد. مجموعه چسب کار به عنوان مرجع و بزرگترین بازار چسب ساختمانی ایران با حذف واسطه کمترین قیمت ممکن را برای مشتری مقدور مینماید.

چسب های خریداری شده از این مجموعه دارای کیفیت عالی و علامت استاندارد بوده. همچنین دارای پنج سال گارانتی پس از نصب میباشد.
شما میتوانید انواع چسب ساختمانی و افزودنی های بتن مورد نظر خود را هم به صورت عمده و هم به صورت تکی تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.