چسب خمیری چیست؟

کجا از چسب خمیری استفاده کنیم؟

چسب خمیری جهت نصب کاشی ، سرامیک و انواع سنگ بر روی انواع سطوح دیوار و نیز بر روی سطوح گچ ، سیمان ، کاشی ، سرامیک ، سنگ ، شیشه ، آیینه و همچنین انواع فضاهای نازک کاری شده مورد استفاده قرار میگیرد.

چسب خمیری متشکل از چیست؟

چسب های خمیری بر پایه پلیمرها و انواع ترکیب های هیدروفوبیک است. پیوند حاصل از آن مستحکم بوده و در صورت نصب صحیح تنش های وارد از آن به صورت یکنواخت بر روی مصالح اجرا شده فراهم میگردد. در صورت نیاز به حلال میتوان از آب استفاده نمود. نکته بسیار مهم : هنگام استفاده از چسب خمیری سطح زیر کار باید تمیز و عاری از هر گونه آلودگی و رطوبت باشد. متاسفانه اکثر استادکار ها با توجه به ذهنیتی که از نصب کاشی با دوغاب سیمان دارند و در هنگام کار با دوغاب سطح زیر کار و کاشی با رطوبت بیشتر مقاوم تر میگردد ، با همین ذهنیت در هنگام استفاده از چسب مقداری آب و یا رطوبت در زیر کار و یا سطح کاشی قرار میدهند. این کار اکیداً ممنوع میباشد. در هنگام استفاده از چسب خمیری سطح زیر کار و کاشی باید به صورت صد در صد خشک باشد. تا جذب ملوکولی آن مستحکم تر گردد. حتی رطوبتی که پس از خروج از انبار بر روی کاشی ها باقی میماند باید به طور کامل خشک گردد. تا نتیجه مطوبی در هنگام استفاده از چسب فراهم گردد.

نکات مهم

نکته مهم : اکثر استادکار ها در هنگام چسباندن کاشی بر روی سطوح صاف اقدام به تیشه ای کردن سطح مورد نظر مینمایند. این کار باعث به وجود آمدن یک لایه گرد و غبار بر روی سطح مورد نظر میگردد. همچنین باعث کاهش استقامت چسب میشود. این کار ( تیشه ای کردن سطوح ) در هنگام استفاده از چسب توصیه نمیگردد و نیازی به این کار نمیباشد. در صورت لزوم حتما پس از تیشه ای کردن سطوح ، سطح مورد نظر از گرد و غبار پاک گردد.

نکته مهم : در صورت وجود چربی و یا رطوبت بر روی سطوح و کاشی حتما به صورت کامل پاکیزه گردد.

نکته مهم : دمای محیط در هنگام کار بین ۱۵ – ۲۵ درجه سانتی گراد باشد. از افزودن هر گونه مواد به چسب اکیداً خودداری شود. در هنگام نگهداری و انبار چسب از دمای زیر صفر و نیز حرارت های بالای ۳۰ درجه دور نگه داشته شود.

نکته مهم : استفاده از چسب هایی که تاریخ مصرف آنها گذشته است اکیدا خودداری نمایید.

آموزش نصب کاشی با چسب خمیری

پس از رعایت کردن این نکات خمیر چسب را بر روی سطح مورد نظر به وسیله شانه ( کاردک دندانه دار ) بر روی سطح مورد نظر ( دیوار ) کشیده و به صورت ضخامت یکسان توزیع میگردد.
میانگین متراژی که چسب بر روی سطح تا زمان نصب کاشی توزیع میگردد در هر مرحله به غلظت چسب خمیری و دمای هوا بستگی دارد. و معمولا بین ۰٫۵ تا ۱ متر مربع میباشد. زمان آن نیز نباید به صورت مبانگین بیشتر از ۲۰ دقیقه اجرا شود. مساحت بیشتر از یک متر توزیع چسب توصیه نمیگردد زیرا سطح روی آن در برابر ورودت هوا خشک میگردد. از استقامت چسب پس از سفت شدن کسر میگردد. ضخامت شیار شانه برای کاشی های کوچک در حدود ۰٫۵ سانتی متر و با توجه به نوع و اندازه کاشی حداکثر تا ۲ سانتی متر میتواند افزایش یابد.

مقدار چسب مورد نیاز در هر متر مربع به صورت میانگین ۳ کیلوگرم میباشد. که از ۲-۴ کیلوگرم بر اساس صاف زیر کار و دمای هوا و غلظت چسب متغیر میباشد. اعمال فشار بر روی کاشی پس از نصب جهت اطمینان از انتقال چسب به پشت کاشی ضروری است.در صورت نصب صحیح کاشی نباید به راحتی از سطح جدا شود. توصیه میگردد که در هنگام استفاده از تابش مستقیم آفتاب جلوگیری گردد. توصیه میگردد ضخامت چسب استفاده شده بر روی سطوح بیش از ۱/۵ سانتی متر نباشد. از تراز و شاقول کردن سطوح با چسب خمیری اکیداً خودداری گردد. بسته بندی چسب های خمیری در ظرف های ۱ – ۵ – ۱۲ – ۲۵ – ۳۰ کیلوگرمی عرضه میگردد. زمان گیرش موقت آن پس از ۲۴ ساعت و زمان گیرش نهایی آن پس از ۷۲ ساعت میباشد. بهترین زمان برای بندکشی بین زمان ۲۴ الی ۷۲ ساعت میباشد. پس از این زمان استفاده از آب و رطوبت در روی سطوح اجرا شده بلامانع میباشد.
با توجه به تکنولوژی تولید چسب در داخل ایران و وجود متریال مرغوب در داخل کشور محصولات تولید شده از کیفیت بسیار خوبی نسبت به رقبای خارجی برخوردار میباشند.

خرید چسب خمیری از فروشگاه چسب کار

مجموعه چسب کار مفتخر است با بیش از نیم قرن سابقه در تهیه و توزیع چسب های ساختمانی ، صنعتی و خانگی کارنامه درخشانی را از خودبه جا گذاشته است. با شعار رضایت مشتری به طور جد به فعالیت خود ادامه میدهد. مجموعه چسب کار به عنوان مرجع و بزرگترین بازار چسب ساختمانی ایران با حذف واسطه کمترین قیمت ممکن را برای مشتری مقدور مینماید.

چسب های خریداری شده از این مجموعه دارای کیفیت عالی و علامت استاندارد بوده. همچنین دارای پنج سال گارانتی پس از نصب میباشد.
شما میتوانید انواع چسب ساختمانی و افزودنی های بتن مورد نظر خود را هم به صورت عمده و هم به صورت تکی تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.